МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Відбулося чергове засідання правління Державного концерну “Укрторф”

Під головуванням Генерального директора Андрія Озерчука за участі ректора Рівненського Національного університету водного господарства

та природокористування – Віктора Мошинського, науковців: доктора сільськогосподарських наук, професора – Веремеєнко С.І., кандидата технічних  наук,  доцента – Гнєушева В.О., кандидата технічних наук, доцента  – Стріхи А.А., викладачів університету, фахівців торфової галузі відбулося чергове розширене засідання правління Державного концерну “Укрторф” на базі університету (вул. Соборна, 11, м. Рівне). На засіданні розглянуто та обговорено проект Концепції розвитку торфової промисловості України на 2017-2020 роки, метою якої є зупинення негативних процесів, що домінували в торфовій галузі упродовж попередніх двох десятиліть, стабілізація ситуації та початок зростання.

Також на засіданні розглянуто важливе питанням розвитку торфової галузі – це відновлення в Національному університеті водного господарства та природокористування підготовки інженерних кадрів, спрофільованих на добування та переробку торфу, для підприємств-учасників Концерну та підвищення рівня кваліфікації керівників і лінійного персоналу в міжсезонний період за участю викладачів Національного університету водного господарства та природокористування та провідних фахівців галузі.

Одночасно, в обговоренні питань порядку денного взяли участь члени правління, начальник відділу енергомеханічного забезпечення та торфодобувних підприємств Департаменту вугільно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України – Цехмістер Д.П., в.о. голови Дубенської районної державної адміністрації – Іщук В.С., представники Волинської обласної ради, Рівненської обласної державної адміністрації, громадськості та засобів масової інформації.

Розглянуто і низку інших важливих та актуальних питань, що стосуються діяльності Державного концерну “Укрторф”, а саме питання:

  • діяльності Української інспекції по забезпеченню контролю якості торф’яної продукції і паливних брикетів, які виробляються підприємствами-учасниками Концерну за 2015-2016 роки та перспективи удосконалення відповідно до європейських норм та стандартів;
  • виконання плану з видобутку торфу підприємствами-учасниками Концерну упродовж травня-червня 2017 року. Вжиття заходів щодо відновлення та збільшення виробництва;
  • стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-учасниках Концерну та затвердження плану невідкладних заходів стосовно її ліквідації та ін..

На даний час до Державного концерну “Укрторф” надходять пропозиції та зауваження до проекту Концепції розвитку торфової промисловості України на 2017-2020 років. За результатами опрацювання, проект Концепції буде направлено до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України,  Кабінету Міністрів України для розгляду та затвердження.