РІВЕНЬ КВАЛІФІКАЦІЇ ПІДВИЩЕНО!

Національний університет водного господарства та природокористування (НУВГП) єдиний в Україні готував гірничих інженерів, що спеціалізувались на видобуванні та переробці торфу.

Із занепадом торфової галузі занепадала й «торфова гілка» вищої освіти: торфобрикетні заводи один за одним зупинялись і вже не потребували молодих інженерів.  Наслідок – повне зникнення спеціалізації «Розробка торфових родовищ і переробка торфу» з освітянських теренів країни.

Відновлювати втрачене завжди непросто, а в умовах нестачі кваліфікованих кадрів – і поготів.  Тому, взявши курс на розвиток торфової галузі, керівництво державного концерну «Укрторф» у 2015 році уклало угоду про співпрацю з НУВГП, в якій, зокрема, передбачалася спільна діяльність сторін у вирішенні питання підвищення кваліфікації працівників концерну.

Генеральний директор ДК «Укрторф» А.М. Озерчук та ректор НУВГП В.С. Мошинський неодноразово обговорювали це питання і прийшли до спільної думки щодо принципових підходів до його реалізації.  Опрацювання деталей було доручено В.О. Гнєушеву – раднику генерального директора з технічних питань, який понад 38 років працював на колишній «торфовій» кафедрі, з яких 27 років очолював її.  Було складено проект програми підвищення кваліфікації, сформульовані і узгоджені з підприємствами теми, які мають бути розглянуті першочергово, підібрані кваліфіковані викладачі – справжні експерти з певних вузькоспеціальних питань торфового виробництва.  Керівництво університету пішло назустріч концерну також щодо розміщення стажистів в гуртожитках, технічному забезпеченні проведення занять на сучасному рівні тощо.

Сімнадцять працівників майже всіх підприємств концерну прибули 12 лютого в Рівне і вперше зустрілися з ректором НУВГП професором Мошинським, який побажав гостям плідної роботи і цікавого дозвілля.  В цей же день доцентом Гнєушевим В.О. була прочитана вступна лекція на тему «Торфовища як елемент біосфери, джерело техногенних небезпек і багатоцільовий сировинний ресурс. Запаси торфу в Україні», яка сприяла розширенню професійного світогляду слухачів щодо торфових ресурсів.

13 та 14 лютого, відповідно до програми, було розглянуто шість тем:

  1. Порядок відведення торфових родовищ під промислове освоєння. Документування видобутку і залишкових запасів (лектор – гірничий інженер начальник виробничого відділу ДП «Рівнеторф» В.Г. Хорхолюк).
  2. Осушення торфових родовищ і пожежна безпека (лектор – к.т.н., доцент кафедри розробки родовищ та видобування корисних копалин НУВГП В.А. Стріха).
  3. Резерви підвищення ефективності видобування торфу фрезерним способом.
  4. Штучне сушіння торфу на ТБЗ (лектор тем 3 та 4 – к.т.н., доцент В.О. Гнєушев)
  5. Пресування торфу на ТБЗ (лектор – гірничий інженер, інженер конструктор ДП «Волиньторф» І.І. Рибак)
  6. Удосконалення та екологізація систем теплогенерації, сушіння і пило-газоочищення ТБЗ (лектори – В.О. Гнєушев та І.І. Рибак).

 

15 лютого відбулася виробнича екскурсія на Смизький торфобрикетний завод. Навіть для досвідчених працівників знайшлися «цікавинки» на підприємстві, яке у півтора рази перевищило проектну продуктивність з виробництва паливного торфового напівбрикету!  Директор ДП «Рівнеторф» В.С. Пахалюк поділився з гостями секретами успішної роботи очолюваного ним підприємства, середня зарплатня на якому перевищила 10 тис. грн. на місяць.

16 лютого відбулося офіційне підбиття підсумків підвищення кваліфікації. В ньому взяли участь Генеральний директор ДК «Укрторф» А.М. Озерчук та ректор НУВГП В.С. Мошинський.  На прохання відповідального за підвищення кваліфікації доцента Гнєушева В.О., слухачі висловили свої враження щодо цього заходу.  Вони високо оцінили рівень проведення занять, професіоналізм лекторів і актуальність розглянутих тем.  В.О. Гнєушев зі своєї сторони відмітив високий рівень дисципліни та старанності стажистів, які щодня з цікавістю працювали від 9 ранку до 16-17 години, задаючи викладачам чимало запитань.

Ректор університету вручив кожному стажисту довідку і сертифікат про підвищення кваліфікації.  Керівники вишу і концерну побажали присутнім здоров’я та максимальної реалізації набутих знань у практичній діяльності.  Адже тільки фахово підготовлені працівники здатні дати торфовій галузі нове прискорення, забезпечити населення соціальним паливом, розширити сфери застосування торфу, створити нові робочі місця та підняти рівень добробуту і співгромадян, і власних родин.

В добру путь!