Засідання Робочої групи Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації 6 листопада 2018 року

За підсумками розгляду у Спеціальній контрольній комісії Верховної Ради України з питань приватизації “Щодо стану підготовки до приватизації державних торфодобувних підприємств” було створено робочу групу щодо визначення шляхів державно-приватного партнерства з метою виведення існуючих збиткових підприємств торфовидобувної галузі на рівень беззбитковості та перспектив приватизації.

Так, 6 листопада 2018 року відбулося  засідання вищезазначеної Робочої групи за участі генерального директора ДК “Укрторф” Андрія Озерчука, виконавчого директора Асоціації “Українське торфове товариство” Василя Фатенка, керівника ДП “Волиньторф” Івана Киричика, представників Комітету ВРУ АПК, Комітету ВРУ ПЕК, Фонду державного майна України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної служби геології та надр України, Державного агенства лісових ресурсів України та Інституту відновлюваної енергетики НАН України.

В ході засідання були розглянуті шляхи вирішення законодавчих колізій, в тому числі щодо змін ст. 150 Земельного Кодексу України, які передбачені проектом Закону України “Про внесення змін до Земельного кодексу України” та проблем торфовидобувної галузі, що стримують її розвиток.

Слід зазначити, що представниками Фонду державного майна України було проінформовано, що питання приватизації торфодобувних підприємств – учасників Концерну не розглядається, так як немає для цього законодавчого підгрунття.

За підсумками засідання було прийнято протокольне рішення щодо подальшої співпраці та заплановано провести наступне чергове засідання найближчим часом.