Робоча зустріч у Волинській ОДА 11 грудня 2018 року

Генеральний директор ДК “Укрторф” Андрій Озерчук взяв участь у робочій зустрічі у Волинській ОДА щодо критичної ситуації по відводу земельних ділянок для видобутку торфу, що склалася на ДП “Волиньторф”.
На зустрічі були присутні голова ОДА Олександр Савченко, директор ДП “Волиньторф” Іван Киричик, директор заводу, керівники департаментів та представники Волинської  обласної державної адміністрації.
В ході дискусії Олександр Савченко стверджував про факти буцімто неефективних управлінських дій на торфопідприємстві, непродуктивні витрати, зношеність фондів від 72 до 90%, «рабські умови праці» тощо. Голова облдержадміністрації повідомив, що звертатиметься в центральні органи влади та направлятиме звернення правоохоронцям про суцільну перевірку діяльності ДП «Волиньторф». Також він дасть доручення провести перевірку стану охорони праці на всіх підприємствах ДП «Волиньторф». Після цього він обіцяє добиватися прозорості в роботі підприємства та працювати над тим, щоб врятувати заводи.
Андрій Озерчук в свою чергу зауважив, що понад 80% прибутку підприємствj змушене віддавати державі і може розпоряджатися лише невеликою частиною прибутку. Основні фонди дуже зношені, але показники зарплат і умови праці на підприємстві лишаються нормальними. Також підприємство платить податки як в державний, так і в місцеві бюджети. Він відзначив, що підприємство відвідували різноманітні іноземні делегації, зауважив, що якщо у голови ОДА є сумніви щодо роботи підприємства, він може направити туди свого профільного заступника. Генеральний директор Концерну подякував за те, що роботу підприємства не зупинятимуть та зазначив, що звертатися в правоохоронні органи – право голови облдержадміністрації. Він висловив сподівання, що після перевірок зберуть комісію. Також гендиректор «Укрторфу» наголосив, що 30% покладів торфу України розташовані на території Волині і він є альтернативою газу і вугіллю, були моменти, коли видобувати 2 тисячі тонн вугілля, а в цей час виготовляли 10 тисяч тонн торфобрикетів, попри те, що держава повністю фінансує шахтарів і зовсім не фінансує «Волиньторф». Він закликав голову ОДА зробити все для того, щоб підприємство працювало. Щодо рекультивації, він повідомив, що вивчали досвід Латвії, Фінляндії та Естонії, де землі після видобування торфу заливають водою і торф відновлюється.
Слід зазначити, що найпотужніше підприємство торф`яної галузі України – ДП “Волиньторф” працює протягом останніх трьох років прибутково, не отримуючи ніяких дотацій з боку держави і сплачуючи податки до усіх рівнів. Середня зпробітна плата на торфопідприємстві становить 13,9 тис. грн.