Cемінар-нарада у Рівненському центрі розвитку місцевого самоврядування

21 червня у Рівненському центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар-нарада «Пошук СМАРТ спеціалізацій для Рівненської області» в контексті опрацювання засад Стратегії розвитку Рівненщини на 2021-2027 роки, в якій взяли участь представники Державного концерну “Укрторф” та державного підприємства “Рівнеторф”. Окрім керівника Центру Р. Сивого та його радника з питань регіонального розвитку Т. Микитина, які були модераторами засідання, також були присутні перший заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської обласної державної адміністрації Л. Біляк, працівники департаменту, голови окремих об’єднаних територіальних громад (ОТГ), науковці Національного університету водного господарства та природокористування, керівники бізнесових структур, що працюють на ринку виробництва та продажу торфової продукції для садівництва та городництва.
Обговорювалися питання наявності, розташування та якісних характеристик торфів Рівненщини, біосферні функції торфово-болотних угідь, можливі напрямки їх розумного використання із збалансуванням інтересів держави, ДП «Рівнеторф», ОТГ, з дотриманням екологічних вимог відповідно до концепції сталого розвитку суспільства.
Всі представники ДК «Укрторф» взяли активну участь в обговоренні названих питань, скеровуючи увагу присутніх на першочерговості виробництва соціального, комунально-побутового торфового палива для населення області, на необхідності фахового підходу до проектування і здійснення розробки торфових родовищ та їх наступної рекультивації, на доцільності співпраці ОТГ з ДП «Рівнеторф» у питаннях видобування торфу різного призначення.
Були досягнуті домовленості стосовно співпраці учасників наради в роботі зі створення Стратегії розвитку Рівненщини на 2021-2027 роки.