Участь Концерну в засіданні тимчасової комісії щодо ДП “Чернігівторф”

Представник  Державного концерну «Укрторф» взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) та стипендій на підприємствах, що належать до сфери управління Міненерговугілля України, що відбулося 26 червня 2019 року у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України.

До порядку денного засідання було винесено питання стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам державного підприємства «Чернігівторф».

На початок 2019 року заборгованість по заробітній платі ДП «Чернігівторф» становила 477,1 тис. грн.  Через 6 місяців ця заборгованість зросла на 50 %  і складає 714,7 тис. грн. Враховуючи критичний стан, в якому перебуває підприємство (збиток ДП “Чернігівторф” у І кварталі 2019 р. склав 1.3 млн. грн.), на засіданні Тимчасової комісії  було порушено питання відповідності Бондаренка Ю. В. займаній посаді.

Варто зазначити, що на інших державних підприємствах – учасниках Концерну (наприклад ДП «Волиньторф» та ДП «Рівнеторф») заборгованості по заробітній платі немає і середня заробітна плата працівників складає від 10 тис. грн. до 14,5 тис. грн., вчасно та в повному обсязі сплачуються податки до державного та місцевих бюджетів.

Державне підприємство «Чернігівторф» в процесі діяльності нарощує заборгованість як по заробітній платі, так і з єдиного соціального внеску, має прострочену заборгованість перед Пенсійним фондом та Державною фіскальною службою. Підприємство систематично не виконує статутні положення щодо сплати членських внесків до Державного концерну «Укрторф»: за останні 3 роки заборгованість становить понад 3 млн. грн.