Підписання договору про співробітництво між Державним концерном “Укрторф” та Житомирським Поліським національним університетом

18 лютого 2021 року між Державним концерном “Укрторф” і Житомирським Поліським національним університетом підписано договір про співробітництво в навчальній, науковій, виробничій та інноваційній ферах. Метою співробітництва є забезпечення професійної підготовки фахівців торфовидобувної галузі.

Державний концерн “Укрторф” неодноразово звертався до Міністерства освіти та науки України щодо відновлення місць державного замовлення для студентів спеціальності 184 “Гірництво”, які мали б бути спрофільовані, як фахівці з видобування і переробки торфу, але, на жаль, це питання залишалось не вирішеним.

На сьогодні кадрове забезпечення торфовидобувної та переробної галузі засвідчує, що значна кількість керівників різних рівнів за освітою не є фахівцями з розробки торфових родовищ та переробки торфу, а це свідчить, що є нагальна потреба у підготовці фахових спеціалістів.

Варто зазначити, що фахівців такого напрямку готував єдиний в Україні вищий навчальний заклад – Рівненський Національний університет водного господарства та природокористування.

Незважаючи на всі проблеми, які сьогодні переживає торф’яна галузь України, головним є і залишається для генерального директора Державного концерну “Укрторф” Андрія Озерчука – підготовка кваліфікованих фахівців для розвитку торф’яної галузі, адже геологічні запаси торфу в Україні оцінюються у 2,03 млрд. тонн, а отже є і великі перспективи для галузі.

Генеральний директор ДК “Укрторф” Андрій Озерчук і ректор Житомирського Поліського національного університету Олег Скидан

Про необхідність співпраці з навчальними закладами заявили і директори підприємств-учасників Концерну, які наголосили на тому, що галузі потрібні спеціалісти, які будуть її розвивати та модернізувати, адже сьогодення цього вимагає.

Директор ДП “Волиньторф” Іван Киричик розповідає студентам про те, що таке торф, сучасний стан торф’яної галузі України та її перспективи.