Участь генерального директора ДК “Укрторф” Андрія Озерчука в засiданні Громадської ради при Mіністерстві енергетики України

8 липня 2021 року генеральний директор ДК «Укрторф» Андрій Озерчук, керівники та представники профспілок державних підприємств-учасників Концерну взяли участь у засiданні Громадської ради при Mіністерстві енергетики України, під керівництвом Поташника Семена Ізрайлевича. На засіданні було розглянуто важливе питання – “Про стан торфовидобувної галузi України та перспективи її розвитку”.

Під час засідання Громадської ради генеральним директором Андрієм Озерчуком було представлено матеріали (додаються), в яких відображено обгрунтування та конкретні механізми трансформаціії державних підприємств-учасників Концерну, які дозволять на прозорих та ефективних умовах залучити у галузь приватні інвестиції та уникнути можливих негативних соціальних наслідків з приватизацією державних підприємств-учасників Концерну.

За результатами засідання членами громадської ради, прийнято рішення спільно з правлінням ДК «Укрторф», членами Асоціації Українське Торфове Товариство та трудовими колективами державних підприємств-учасників Концерну в двотижневий термін опрацювати та підготувати ряд практичних рішень щодо подальшої діяльності торфовидобувних державних підприємств. Напрацьовані рішення та пропозиції направити до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики України та інших профільних установ.

Довідково:

У 2019 році Президентом України, Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо створення умов для залучення недержавних інвестицій в економіку країни, шляхом розблокування процесів трансформації (в т.ч. приватизації) багатьох інвестиційно привабливих державних підприємств, в тому числі і державних підприємств, які є учасниками ДК “Укрторф”.

Міністерством енергетики та захисту довкілля України в стислі терміни були подані до ФДМУ пропозиції щодо включення державних підприємств-учасників Концерну, які знаходяться в управлінні Міністерства, до переліку об’єктів приватизації.

Оскількі у поданих пропозиціях не було враховано всі аспекти діяльності підприємств-учасників Концерну, після проведення  фахового аналізу за участі фахівців Міністерства та Концерну, Міністерством на адресу ФДМУ надано інформацію з вмотивованою позицією щодо відтермінування рішень про приватизацію державних підприємств-учасників Концерну.

Зі свого боку Концерном, з залученням фахівців з питань приватизації та корпоративного упраління, представників місцевих громад та обласних державних адміністрацій (Волиньска, Рівенька, Житомирська, Чернигівська, Сумська, де розташовані державні підприємства) проведено аналіз можливих негативних наслідків прискоренної приватизації та підготовлено пропозиції щодо ефективної трансформації державних підпрємств-учасників Концерну. Зазанчені пропозиціїпризведуть до можливості прозорого залучення ефективних інвесторів за рахунок всіх передбачених законодаством України механізмів (державно-приватне партнерство, консесія,приватизація).