Відновлення роботи Смолинського торфобрикетного заводу

smolin (2)
15 жовтня 2014 року відбувся запуск Смолинського торфобрикетного заводу. Голова села Смолин – Олександр Білик прокоментував цю урочисту подію так: «Після того, як зупинився наш завод, я вже ніколи не сподівався на те, що він знову буде колись функціонувати, але радісна подія сталася!»

Вперше запустили цей завод 27 вересня 1987 року. А вже в жовтні підприємство випустило 1 тонн продукції, в листопаді – 2,5 тис. тонн, в грудні – 2,8 тис. тонн брикету. Річна потужність  становила приблизно 30 тис. тонн на рік.

З роками завод почав занепадати, з’явилися боргові забов’язання.  На сьогоднішній день завдяки підтримки Державного концерну «Укрторф», місцевих органів влади та інвестора – ТОВ «Іноваційно-фінансова компанія»  завод запрацював та було утворено 45 робочих місць. Після завершення сезону видобутку сировини,  на заводі скомпоновано три робочі зміни для виготовлення торфобрикету. І от 15 жовтня, після двох років мовчання пролунав заводський гудок і завод народився вдруге.

На відкритті заводу були присутні представники ДК «Укрторф», місцеві органи влади та інвестор ТОВ «Іноваційно-фінансова компанія».
smolin (1)
Генеральний директор концерну «Укрторф» Озерчук Андрій Миколайович розповів присутнім про процес «другого народження»  Смолинського заводу, про перешкоди, які були ліквідовані на шляху до його відродження. Деякі працівники були нагороджені грамотами, процес відкриття заводу освятив отець Смолинської Свято-Миколаївської церкви Сергій.

Це хвилююча, радісна і водночас надзвичайно важлива подія не лише для Чернігівщини, але й для України та торфобрикетної галузі в цілому.